Plastová okna - citace Wikipedie

Plastové okno je otvor, který slouží od nejstarších dob až po současnost k prosvětlování místností. V dnešní době se plastové okno vesměs skládá z rámu, který může být hliníkový, plastový nebo dřevěný, a skleněné výplně. Obvyklá jsou plastová okna dvojitá, u nichž jsou v rámu uloženy 2 vrstvy skleněné výplně, mezi nimiž je izolační vrstva vzduchu.

Plastová okna mohou být celistvá (obdélníkový rám s jedním souvislým sklem), nebo dělená na části (okenní tabule). Sdružené plastové okno je plastové okno se dvěma nebo více otvory s mezilehlými sloupky a stojkami. Zvláštním případem plastového okna jsou střešní plastová okna. S těmi je spojen dánský inženýr Villum Kann Rasmussen. Ten v roce 1942 navrhl a vyrobil první moderní střešní plastové okno, a tím v podstatě umožnil budoucí optimální využití prostoru pod šikmou střechou.

Pokud chcete ušetřit na nákupu oken, potom se podívejte na stránku Okna a Dveře , zde můžete zadat poptávku a čekat na nabídky od dodavatelů oken. A je jen na Vás jestli si vyberete tu nejlevnější nabídku nebo dáte přednost ověřenému dodavateli.

Žaluzie - citace Wikipedie

Žaluzie je jedna ze soustavy horizontálních nebo vertikálních lamel, zakrývající nějaký otvor. V množném čísle označuje pojem celou tuto soustavu. Pohyblivé žaluzie jsou obvykle spojeny pákovým mechanismem, který umožňuje jejich současné natáčení. Žaluzie jsou vyráběny z mnoha materiálu například látky, kovu, dřeva, bambusu atd.

Zařízení se skládá z destiček, které jsou spojeny provázkem/lankem. Toto spojení umožňuje navíjení a spouštění systému destiček. Díky dalšímu prvku, které umožňuje otáčení je možné destičky otáčet a tím uzavírat vzniklé mezery mezi nimi a zamezovat průchodu světla respektive vzduchu.

Žaluzie jsou nejčastěji používány k zakrývání oken, průduchů klimatizace nebo chladičů a regulaci průchodu světla nebo vzduchu.

Plast - citace Wikipedie

„Plasty“, známé také pod nesprávným názvem „umělá hmota“, označují řadu syntetických nebo polosyntetických polymeračních produktů. Jsou složeny z organických kondenzačních nebo přísadových polymerů a často mohou obsahovat jiné látky na zlepšení kvality nebo ceny. Existuje málo přírodních polymerů obecně považovaných za „plasty“. Plasty mohou být formovány do předmětů, filmů nebo vláken. Jejich jméno je odvozeno z faktu, že mnohé jsou tvarovatelné - mají vlastnost zvanou plasticita. Plasty jsou navrhovány s velkou variabilitou ve vlastnostech jako tepelná tolerance, tvrdost, odolnost a mnoho jiných. V kombinaci s touto adaptabilitou, obecná jednotnost složení a nízká hmotnost plastů umožňuje jejich použití v téměř všech průmyslových odvětvích.

Teplo - citace Wikipedie

Teplo je část vnitřní energie, kterou těleso přijme nebo odevzdá při tepelné výměně druhému tělesu. Je třeba rozlišovat dvě různé veličiny: teplota, ktera vyjadřuje stav tělesa, a teplo, které vyjadřuje změnu stavu tělesa.

Moderní design - citace Wikipedie

Cílem moderního designu je co nejúčelněji propojit funkční a estetickou složku navrhovaného předmětu. Ve velké míře při tom využívá nové materiály a technologie. Termín design může označovat jak činost při které určitý produkt vzniká, tak výsledný produkt této činosti.